Andrzej Tucholski zainicjował wśród blogerów akcję Share Week, która ma na celu promowanie wartościowych blogów. Bardzo słusznie, bo w internetowym gąszczu trudno się przebić do treści na wysokim poziomie, tym bardziej że wbrew temu co mówi Google, dla wyszukiwarki treść to jednak nie wszystko.

Lista będzie do ostatniego uderzenia w klawiaturę subiektywna, a wręcz intymna. Nie da się jej stworzyć bez podzielenia się swoimi miłostkami i marzeniami.

Blogi, które będę śledzić w 2013 to:

- Co nas uwiera – … w prawie autorskim. Perfekcyjne merytorycznie, zawsze na czasie, w pięknej oprawie graficznej notki na temat prawa autorskiego i wydarzeń w prawniczym świecie tej specjalizacji. Gorąco polecam, mimo iż jest to teoretycznie jedna z moich „konkurencji” : ) Narazie zdecydowanie niedościgniona, choćby ze względu na liczbę autorów.

Dawno temu w Krakowie – możemy tu znaleźć fantastyczne zestawienia zdjęć starego i współczesnego Krakowa, które nakładają się na siebie z największą precyzją. Jako fanka fotografii naprawdę widzę w tej pracy majstersztyk.

Blog nie składa się wyłącznie ze zdjęć. Są one wręcz pretekstem do opisania historii poszczególnych budynków i miejsc.

- W zaciszu biblioteki – ten blog ratuje mnie od kompleksu braku czasu na czytanie normalnej (nieprawniczej, niebiznesowej, niemarketingowej) literatury. Można tu znaleźć fragmenty książek, artykułów oraz wiersze. Taka literacka bombonierka.

- Zuzia Górska – piękny styl, refleksyjne teksty. Zwykle nie jestem w stanie czytać blogów „lifestylowych”, jednak jej sposób bycia jest naprawdę inspirujący. Zuzia jest projektantką torebek, która przeszła karierę „od zera do milionera”. Jest urocza, przedsiębiorcza, rodzinna i ma domek na końcu świata. Czytam Zuzię, marząc o tym, że będę kiedyś jak ona : )